Potkanci

      

Doplňky

Jako doplňky jsem označila některé suroviny, které potkani mohou nebo mají jednou za čas jíst a nevejdou se do žádné uvedené kategorie.

Ořechy
Ořechy mají potkani poměrně v oblibě. Záleží pak na povaze potkana, kterému druhu dá přednost. U buráků se mnohdy zdá, že je více baví cupovat skořápku než pak samotný ořech, ale to jak který potkan. Nejvíce asi chutnají mandle. Lískové ořechy jsou podle chuti potkana, někteří si jich moc nevšímají. Pistáciové ořechy podávejte pouze nesolené. Vlaššké ořechy můžete potkanovi dát i se skořápkou, nejlépe je ji trochu nalousknout, aby věděl, že je uvnitř dobrota.

Piškoty
Piškoty jsou absolutním favoritem v oblíbenosti doplňkových potravin. Jsou sice sladké, takže přispívají k tloušťce, ale kdyby váš potkan už nic jiného žrát nechtěl, zachrání vás právě ony. Delikatesou jsou piškoty rozdrobené v troše mléka. Cukrářské piškoty nedávejte.

Rýže
Rýži podávejte vařenou, nekořeněnou, můžete ale i občas nechat trochu rýže, co vám zbyla na talíři. Nezpůsobuje žádné problémy. Navíc staví průjem a potkani po ní přibírají.

Těstoviny
Těstoviny můžete také podávat kdykoliv. Potkani je žerou i syrové, ale jistě jsou lepší vařené. Pokud možno, nesolte je, ale můžete jim odebrat i z vaší obědové porce, zase tak moc se nestane.

Vejce
Jednou týdně by potkan měl dostat kousek vařeného vaječného žloutku. Můžete mu kousek vařeného vajíčka nastrouhat např. na těstoviny.

Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka