Potkanci

      

Kastrace mrňouska den po dni

10.9.04Po operaci

Jako první bylo vyšetření a stanovení kdy asi by se mohla operace vykonat. Operace o které mluvím je kastrace, protože máme doma dvě holky a nemáme doma zázemí pro chov malých špuntů. Doktor stanovil dobu operace někdy na 6. až 8. týden života. Pro přesnost Mrňous se narodil Po operaci29.7. a operace proběhla 10.9. V době operace vážil 120 gramů. Doktor říkal, že ho máme nechat asi 4 až 5 dnů samotného. Stehy si prý vytáhne sám, protože vytahování stehů doktorem by prý vyžadovalo další narkózu, která je u takových mrňousů dost nebezpečná. Je už asi 2 hodiny doma a pořád je ještě omámený narkózou,ale viditělně netrpí. Začíná už docela lozit, ale nemá pořád sílu v nožičkách. Fotky před operací jsou hotové a několik jsme vyfotili okamžitě po přinesení Mrňouska domů, takže fotky budou také.

11.9.04

Po operaci

Mrňousek přežil noc bez problémů, dali jsme jeho klec vedle klece s ostatníma holkama, aby mu nebylo smutno. Papá a bumbá jako by se vůbec nic nestalo. Celý den jenom prospal, ale to ostatně není žádná vyjímečná událost. Večer jsem ho ještě tak na hodinku pustil i ven, aby se proběhl. Čekal jsem že nebude moc běhat, ale lítal jak zběsilý. Evidentně operace na něj neměla větší vliv. Rána už není krvavá, asi si ji přes noc i očistil. Stehy jsou teda ještě pořád na svém místě.Po operaci

12.9.04

Dneska jsme mrňouse pustili i s holkama ven. Jedna ho teda na oněch partiích očuchávala, ale neubližovaly mu. Jinak mrňousek vypadá naprosto zdravý, jako by se ani nic nestalo. Čekali jsme že bude špatný 4 dny, ale že bude za dva dny v pořádku, to opravdu ne. Třeba ho už zítra dáme do klece s ostatníma.

Od Dett
Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka