Potkanci

      

Knihy

PotkanPotkan
Edice Jak na to, autor Gisela Bullová, nakladatelství Vašut, 2001.
Tato uzoučká knížečka je dobrým pomocníkem pro začátek, ale i významným zpestřením vědomostí o potkanech všeobecně. Vedle zoologického zařezení potkana se zde dozvíte i rozdíl mezi jejím mateřským příbuzným krysou, přečtete si jak si potkana pořídit, jak vybrat toho správného, kolik potkanů je dobré chovat, za jakých podmínek, dozvíte se něco o klecích, zařízení klece, žrádle a péči o potkany. Jako bonus si můžete přečíst něco o zjevně poznatelných chorobách a letem světem se seznámíte s chovem mláďat.

Kniha stojí 99 Kč a je k sehnání téměř v každém knihkupectví. Disponuje 56 stranami, vazba není ale nic moc - po několika otevření vám začnou lítat listy. Velkým kladem jsou velmi kvalitní fotky a krásné ilustrace. Informace samozřejmě nejsou vyčerpávající, přesto je kniha hodnotná a v mnohém vám může přispět.

PotkaniPotkani
Edice Zvířata u nás doma, autor Georg Gassner, nakladatelství Cesty, 2000.
Tato knížečka formátu A5 je poměrně podařeným doplněním některých informací, které jste nenašli v knize Potkan od paní Bullové. Celá publikace vás určitě hned zprvu zaujme krásnými fotografiemi a vtipnými nápady na potkaní hrátky. Dozvíte se něco o pořízení potkana, rozšíříte si přehled o klecích nebo akváriích. Poměrně dost vydařená se zdá být i kapitola o jídle. Kniha obsahuje výčet pěkné řádky dobrot, které potkani mohou ale i nemohou baštit. Dozvíte se i šikovné informace o tom, jak potkana zabavit, co s ním, když jedete na dovolenou, něco málo si můžete přečíst o chovu mláďátek a samozřejmě nechybí i výčet několika častých nebo zjevných onemocnění.

Knížečka oplívá 47 stranami a řadou opravdu krásných foteček. Cena se pohybuje okolo 90 Kč. Vazba je dost podobná jako u knížky Potkan uvedené výše, za chvíli tedy stejně tak budete ztrácet listy.

Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka