Potkanci

      

Napaječku nebo misku s vodou?

Myslím, že lze naprosto s klidem tvdit, že většina chovatelů používá k napájení potkana napaječku. Je to otázka pohodlnosti, větší hygieny vody a taky jistoty, že je voda vždy tam, kde má být.

Já jsem však zastáncem misek s vodou... Ačkoliv miska v kleci občas způsobuje problémy, protože potkan vodu znečišťuje podestýlkou, občas si do ní kálí nebo ji prostě vyleje, jsem stále přesvědčena o faktu, že než nutit zvíře pít po kapkách, z ne vždy spolehlivě tekoucí napaječky, raději jej nechám svobodně napít z volně se vyskytující vody...

Je pravda, že napaječky za poslední období zaznamenaly zlepšení, a to hlavně díky tomu, že se objevily i napaječky bez kuliček - fungující na přetlaku vody (místo kuličky je otvor úplně volný, voda nevyteče díky přetlaku a potkan olizováním trubičky vhání do napaječky vzduch a voda volně uniká do jeho tlamky). Alespoň trocha uklidnění (nejednou se opravdu stane, že až po delší době zjistíte, že z napaječky voda nejde a potkan se nemůže napít). Přesto je základní volba především na vás.

Chováte-li potkana v akváriu, bude pro vás pravděpodobněji lepší napaječka, ačkoliv se musíte smířit s tím, že přísavky dlouho nezůstanou funkční (potkan je ukouše) a navíc po ní bude lozit k víku. Chováte-li potkana v kleci, lze koupit perfektní závěsné misky na vodu, do kterých potkan nebude házet podestýlku a budou tak déle čisté. Jedete-li na delší dobu pryč, je asi lepší použít kombinaci obou - větší napaječku plnou vody (přesvěčte se, zda z ní voda opravdu teče) a větší misku, jako pojistku.

Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka