Potkanci

      

Mléčné výrobky

Jsou zdrojem vápníku a dalších vitamínů a minerálů, ale potkani je ke svému životu nepotřebují. Lepší je využít jich jako přilepšení nebo zpestření stravy jednou za čas.

Jogurt
Trocha jogurtu na lžičce neuškodí. Můžete dát potkanům i vylízat kelímek, akorád je možná potom budete muset vykoupat :o).

Mléko
Podávejte jednu lžičku mléka na potkana týdně. Nezáleží na tom, jestli bude čerstvé nebo kondenzované. Mě se osvědčily piškoty nadrobené v troše mléka. Mléko je také dobré ochutit trochou medu, potkanům moc chutná.

Pribináček
Prebináček obecně potkani milují. Někdy to ale trvá než si mladý potkan na mléčné výrobky zvykne a začne je jíst. Moje první zkušenost byla ku vztekání, dneska už baští jak střelení.

Sýr
Sýry podávejte tvrdé jednou za čas. Potkani je mají poměrně rádi, ačkoliv jsou i tací, co si jím vystelou domeček a to je všechno.

Sýr tavený
Tavený sýr mají potkani taky rádi. Většinou jim dám kousek do pacek, nebo přímo namazaný na kousku rohlíku nebo piškotu. Zkoušela jsem v něm zamaskovat i léky, ale to se neujalo.

Termix
Termix mají potkani taky rádi. Stačí nechat vylízat kelímek.

Tvaroh
Tvaroh nízkotučný, a tvarohové dezerty můžete podávat dle libosti. Doma si můžete namíchat i tvaroh s rozinkami, oříšky, banánem potkanovi i vám na přilepšenou.

Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka