Potkanci

      

Podestýlky

ChipsHobliny chips
Bezprašné vakuované hobliny - žádné třísky, dobrá savost, citrónová vůně, holkám se líbí se v nich hrabat a dělat tunely, prašnost opravdu malá. Přesto i tak se doporučuje hobliny prosívat. Balíček nám vyšel asi na 6 vyměnění podestýlky (většinou tak 1,5 cm na ploše 55x35 cm), cena asi 30 Kč.
Je možné zakoupit i větší balení 56 litrů za 75 Kč v obchodním řetězci Hornbach.

Kukuřičná podestýlka hrubáKukuřice
Je docela drahá, pytel stojí asi 80 Kč, má však mnohé výhody. Předně vůbec nepráší. Dá se pořídit ve dvou variantách hrubé a jemnější (liší se ve velikosti jednotlivých kousků). Já používám tu hrubější variantu. Potkani ji mohou klidně ochutnávat, naší Lilo chutná zvláště pokud je namočená vodou :o). Na dno ji používám v menší míře než piliny, potkani se v podestýlce tedy nemohou moc hrabat, což je asi nevýhoda. Balení vystačí tak na 7 vyměnění.

JONÁŠ od Granum, dřevěné válečkyJonáš
Balík má 10 l, mě vystačil asi na 7 vyměnění s tím, že ho používám v ne příliš vysoké vrstvě pouze na spodní patro klece, kam holky chodí jen bobkovat a čůrat. Podestýlka se po namočení rozloží na droubné částečky a drží vlhko, je absolutně bezprašná a absolutně drží pachy - lze ji použít klidně týden a není vůbec nic cítit.
Cena balení se pohybuje okolo 90 Kč, je možné sehnat i levnější alternativy s podobným výsledkem. Holkám poměrně vyhovuje, hlavně je baví ochutnávání nových válečků při výměně.

Přírodní podestýlka z čistého dřevaDřevo
Opět jde o dřevěné válečky. Obsah je 9 litrů, oproti Jonášovi jsou však válečky velmi dlouhé, tudíž i objem je značně zkreslený. Vydrží asi jen na 3-4 vyměnění a to jsem jednotlivé válečky ještě rozlamovala na více kusů. Jinak se chovají stejně jako válečky jiné.
Cena balení je asi 70 Kč. Přesto jsem už předvědčena, že si tuto podestýlku nekoupím. Přijde mi v rámci svých vlastností příliš drahá.

Cat BestCat best
Mám-li hodnotit podestýlky dřevěných válečků, je pro mě Cat Best naprostým favoritem. Ze všech zkoušených obsahuje nejmenší kousky (cca 1 cm dlouhé) a proto i množství a doba používání se značně zvyšuje. Cat Best lze koupit ve dvou baleních, a to po 7 a po 9 litrech.
Balení 7 litrů stojí asi 90 Kč, balení 9 litrů asi 120 Kč. Větší balení vydrží asi 7 vyměnění (záleží na velikosti plochy a výšce steliva).

SenoSeno
Podestýlka ze sena se mi zdá poměrně dobrá. Pokud na ní potkani chodí jen bobkovat, bobky často propadávají skrz stébla na zem, proto je možné pod něj dát i kus papíru nebo kartonu. Nesetkala jsem se s valným zájmem seno svačit.
Seno lze koupit v každém zverimexu do 25 Kč.

Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka