Potkanci

      

Potrava

Animals potrava pro potkanyŽrádlo
Toto balení je potrava určená přímo pro potkany. Věřím tedy, že se skládá právě z toho zrní a dobrot, které potkanům po všech stránkách prospívají.
Ke koupi je asi za 35 Kč. Vydrží asi měsíc při pravidelném dosypávání. Potkani ale některé druhy zrní nebaští, vesměs to nejspíš závisí na chuti každého.


Friskies - Darling kočičí granuleFriskies
Jsem s nimi velmi spokojena. Granulky jsou malé, takže je potkánci mohou v klidu vzít do pacek a vesele baštit. Zvláště příchuť ryby potkanům velmi chutná.
Balení stojí asi 25 Kč a vydrží víc než měsíc.


Friskies krmivo pro kočky s lososem
Zkoušela jsem podat holkám kousek masové konzervy. Vrhly se do misky a celý večer jsem sbírala kousky masa ze spižíren po celém pokoji. Chuťově tedy potkanům vyhovuje. Obsahuje mnoho minerálů a vitamínů, přesto jsem ji víckrát než jednou za dva dny nepoužila. Zbytek sežral pes. Obávala jsem se zápachu z úst zvířete, ale nevím, jestli takové účinky má.
Malá konzervička stojí 15 Kč .


Slunečnicová semínkaSlunečnice
Slunečnicovými semínky se, myslím, zavděčíte jakékoliv myšce. Některé prameny spekulují o tom, že se po nich tloustne, ale věřím, že těch pár semínek zase tolik neudělají. Je z nich poměrně binec, protože potkani samozřejmě vylupují jen jadýrka, proto je doporučuji umístit do misky na podestýlku.
Lze je sehnat v různě velkých baleních, můžete narazit i na jiné druhy slunečnic lišící se v ceně. Balení vyjde tak od 20 do 50 Kč podle druhu.


TUKAN - ovocná směs papoušciTukan
Tuhle pochoutku nesmíte potkanům odepřít! Na obalu sice píšou ovocná směs pro papoušky, ale je plná sušených banánů, ananasu, oříšků všeho druhu, slunečnicových semínek, hrozinek a prostě všeho, co potkani doslova milují.
Balení má 150g a stojí okolo 30 korun.


Sušené ovoce a zeleninaSušené ovoce
Vyzkoušela jsem myším koupit balíček sušeného ovoce a zeleniny. Jsou to takové malé vyschlé kostičky s příměsí semínek slunečnice, kukuřice a tmavě zelených válečků připomínající válečky v kompletním krmivu pro hlodavce. Potkanům okamžitě zachutnaly a do rána vyluxovaly celou misku, takže je zase o dobrotu víc.
Balíček seženete ve zverimexech nebo větších koplexech za 20 Kč.


Krmivo pro křečky volnéSměs
Většinou v Hornbachu nakupuji krmivo, které si mohu sama navážit. Zrovna ale chyběla potkany oblíbená směs pro činčily, tak jsem koupila směs pro křečky. Je plná válečků sušeného ovoce a zeleniny, semínek kukuřice, sušeného pomeranče, zrní, semínek slunečnic a dalších dobrotových kousků. Potkanům poměrně jede, až na zrní. To baští jen jak která.
Směs se kupuje na váhu většinou tak okolo 10 Kč za 100g.


Friskies JuniorWhiskas
Zkoušela jsem několik druhů granulí pro psy i kočky. Whiskas Junior granule pro koťata chutnají potkanům asi nejvíce. Obsahují mléčné kapsičky a svou celkovou velikostí jsou pro potkany jako stvořené. Míchám je do základní směsy zrní.
Balíček stojí okolo 30 Kč.


KitekatKitekat
Potkani samozřejmě do svého jídelníčku maso nepotřebují, přesto se mu těší velké oblibě, možná právě proto, že je pro ně vzácné. Občas koupím takovýto balíček masa pro kočky nebo koťata. Potkanům ho nedávám sníst celý, většinou ho mají na několik dnů nebo zbytek dobaští jiné zvíře.
Balíčky stojí okolo 30 Kč.


Vitapol SzczuraVitapol
Toto kompletní krmivo je speciálně vyvinuté pro potkany. Obsahuje mnoho chutných dobrot, mimo jiné některé pekařské speciality, které potkani milují. Samozřejmě i plný zrní, které více či méně nakonec v misce zůstane, protože na něj jsou potkani příliš mlsní.
Balení lze koupit v některých zverimexech. Cena se pohybuje okolo 50 Kč.

Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka