Potkanci

      

Misky

Keramická miskaMisky
S touto keramickou miskou mám naprosto skvělé zkušenosti. Má pevnou stavbu, díky rozšířenému okraji ji není možné převrhnout. Za celou dobu používání se to nepodařilo ani potkanům ani mně. Dá se pořídit za skvělou cenu 35 Kč v obchodní síti Hornbach.


Skořápka kokosového ořechuKokos
Skořápku z ořechu používám na suchou potravu jako je rýže nebo brambory, také těstoviny. Vždy ji potom opláchnu horkou vodou a nechám vysušit na topení. Cena dle ceny ořechu. Chce to ještě rozbít skořápku tak, aby vznikl požadovaný tvar :o).


Nerezová miska pro malého psa
Tuto misku jsem zakoupila v Hornbachu. Je z nerezu, ale je velmi lehká, potkanům se ji podaří téměř 100% svrhnout, hned při prvním pokusu. Nikdy ji nepoužívám na vodu, na zrní nebo příležitostné jídlo je ale skvělá. Dobrou variantou je zapustit misku do otvoru v dřevěném patře.
Cena nerezové misky je 19 Kč v obchodní síti Hornbach.

Domečky

Domek s okýnkem a střechouDomek
Domek jsme pořídili v Hornbachu, dá se sehnat i v jiných prodejnách. Okraje dvířek i okna byly plné třísek takže se museli opilovat hladkým pilníkem. Jinak je domek dost velký a potkani milují zvláště vykukování okýnkem. Cena domku je kolem .


Napaječky

Napaječka s čudlítkem na zmáčknutí
Napaječka stojí asi 90 Kč. Zprvu skvělý nápad s mačkáním se za čas ukáže úplně na nic. Žádný z našich potkanů se nenaučil čudlík jazykem zmáčknout, takže voda nikde. Nakonec jsme museli použít napaječku normální a tato nám zbyla akorád ke vzteku.

Napaječka s patentkouNapaječka
Napaječka s patentkou je vybavena bezvadným mechanismem, který bezvadně drží nádobku v mřížích na místě. Bohužel se nám stalo, že buď netekla vůbec ať se potkan snažil, jak se snažil, nebo zase protékala proudem. Pokud se vám ale podaří správně sladit dvě kuličky, které se ukrývají uvnitř, měla by fungovat normálně. Kdyžtak i mrkněte dovnitř, stává se, že ta umělohmotná ulitá část není dostatečně proražená a chce to vystříhnout. Cena je asi 80 Kč

Napaječka Rasco
Má tradičně nešťastné připevňování na klec pomocí drátku. Napaječka v důsledku toho lítá z místa na místo a děsně při tom rachotí. Mám i špatné zkušenosti s tím, že protéká. Cena je asi 60 Kč.

Léčiva

PROMOTORLPromotorl
Preventivní i léčebné kapky proti plicním nemocem, nachlazení a rýmě. Používá se jedna kapka do napaječky nebo misky s vodou. Při onemocnění lze podávat v tahu delší dobu, jako prevence několikrát týdně kapka do pití. Kapky jsou vesměs složeny z nejrůznějších vitamínů a minerálů a dají se podávat i dalším zvířatům včetně psů, koček a koní, dávkování je v příbalovém letáku. Zvěrolékař je doporučuje spíše zvířatům, které nemají pestrou stravu a nemají tedy dostatečný přísun minerálů. Cena výrobku je 80 Kč, k zakoupení u veterináře.

Zařízení

ŽebříkŽebřík
Žebřík používám střídavě v patrech podle obměn zařízení klece. Má dva železné háčky na uchycení, takže jej lehko zachytíte do dírek, které je možné do pater vyvrtat, nebo za mříže apod. Rozestupy mezi jednotlivými příčkami jsou tak akorát, i mládě se po nich za pár dnů naučí běhat nahoru i dolů. Pro větší potkany je pak pomocnou rukou při slézání nebo vylézání pater.
Dřevo je krásně opracováno, je hladké a celá konstrukce dobře drží. Žebřík je možné zakoupit v mnoha zverimexech nebo větších komplexech (Hypernova atd.) v oddělení potřeb pro zvířata. Cena se pohybuje okolo 50 Kč za kus, je však značně variabilní podle místa prodeje.

Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka