Potkanci

      

Mám ho pár týdnů, proč se mě pořád tak bojí?

No uznejte... Brzy od odstavení od cecíku vás někdo odloží do nehostinného zverimexu, kde jste v lepším případě se svými sourozenci, v horším svádíte neúprosné boje jako nový vetřelec v kotci plném starousedlíků, denně na vás kouká milion lidských očí, občas nelítostná ruka zverimexbáby prohrábne vaše pečlivě vybojované piliny a nakonec vás někdo nejlíp za ocas vytáhne z právě vyhřátého úkrytu a už se nesete v příliš malé papírové krabici tmou, kdo ví kam...

Nové bydlení sice vypadá mnohem přítulněji, jsou tam pravděpodobně plné misky žrádla i pití, čistá podestýlka a hračky i domeček... přesto však vsadíte na ostražitost, která se vám v minulosti nejednou vyplatila a zahrabete se někam hooodně daleko od všetečných očí a rukou záhadného člověka, který vás odnesl ze stávajícího, ač drsného, domova.

Není se čemu divit. Potkan ze zverimexu je většinou celý svůj život zvyklý chovat se naprosto divoce, snese maximálně soužití s druhými potkany. Člověk je pro něj naprosto cizí, ačkoliv již většinou v nedobrém poznaný tvor.

Výchova a zvykání potkana je dlouhodobý proces. Může trvat několik týdnů i měsíců. Bohužel zůstává i poměrně vysoké procento potkanů, kteří si na lidskou přítomnost "nezvyknout" nikdy a vždy budou vyhledávat samotu, na lidské ruce budou reagovat agresivně a nebudou přítulní. Pravděpodobnost nepřizpůsobení se zvyšuje s úrazy potkana, operacemi a pod. Nevěště však hlavu, láskou a ochotou lze dosáhnout i nemožné.

Všechno má svůj čas a nic není bez námahy a trpělivosti. Proto vám přeji mnoho trpělivosti, vynalézavosti a snahy potkana nenásilně nalákat do své náruče a zahrnout ho vším, co je mu po chuti tak, aby brzy pochopil, že jste to právě vy, kdo je ochoten a schopen se mu věnovat a dát mu dostek lásky, kterou si zaslouží.

Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka