Potkanci

      

Terárko

(Jakub)

Co potřebujeme:

Tři dřevotřískové desky Terárkoo požadované velikosti (jedna na dno a dvě po stranách). Jedna překližka požadované velikosti jako záda a jedna jako střecha. Dvě laťky se zářezy na plexisklo, dva kusy plexiskla dle potřebné velikosti, pletivo, na výbavu různě velké dřevotřískové desky.

Nářadí: pila, akuvrtačka, šrouby, pilník, pravítko, tužka, guma.

Jak na to:

Nejdřív si připravíme díly. Všechny kusy dřeva řádně nařežeme, hrany začistíme. Do obou lišt vyhloubíme zářezy na plexisklo. Plexisklo uřízneme v požadované velikosti, do jednoho vyvrtáme u kraje uprostřed díru na přidělání Rozpracované terárkokolíku k lepší manipulaci. Zprvu stačí dovnitř zasunout jen hmoždinku.

Pomocí akuvrtačky k sobě připevníme nejdříve spodní část a jeden bok, potom druhý bok, k nim záda a nakonec střechu. Do spodní části vložíme mezi dvě strany laťku se zářezy a připevníme ji rovněž vrutem z každé strany. Druhou laťku nasadíme na plexisklo, plexisklo vložíme do laťky spodní a lištu přivrutujeme ke konstrukci.

Ustřihneme potřebnou velikost pletiva s tím, že navrchu a po stranách si necháme asi 10 cm rezervu. Pletivo připevníme pomocí vrutů do vrchní lišty Pletivo se zářezy pro plexisklo a ohneme jej směrem do stran a nahoru podle obvodu terária. Ze stran můžeme připevnit vruty, zvrchu necháme ohlé. Před vruty a konce pletiva na přední straně můžeme vložit i úzkou laťku. V tom případě přivrutujeme jen jednou, a to s laťkou.

Do zářezů vložíme plexisklo. Tělo terária je hotovo.

Plexisklo

Jako poličky a patra použijeme dřevotřískové desky různých velikostí, které přivrutujeme na mnoha místech k jedné z bočních stran. Nahoře si můžeme desku podepřít i o příčku se zářezy. Ze stropu spustíme hamaky a provazy a celé terárium vybavíme.

Nezbývá, než nechat majitele, ať si nový domeček zabydlí dle potřeb.

Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka