Potkanci

      

Doplňky

Minerální sůl pro potkany kostka
Je to takový bílý kvádr s bledými barevnými stopami. Potkani ho využívají nejen na baštu, ale i na něm odpočívají, je-li dobře připevněn k mříži klece. Brousí si o něj zuby a podle zkušeností mohu říct, že jim docela chutná. Cena činí asi 50 Kč.

Minerální sůl pro potkany kolečko
Růžové kolečko o průměru asi 4 cm s dírkou uprostěd. Potkani jej okusují. Nejlepší je ho vecpat mezi mříže klece nebo jej pověsit. Z mých zkušeností se oblibě příliš netěší, snad záleží na individuální chuti. Stojí asi 20 Kč.

Vitamínové dropsyVitamíny
Tyto dropsy jsou k dostání pro všechny hlodavce obecně v mnoha příchutích. Já jsem zatím vyzkoušela lesní ovoce. Podává se jedna až tři dropsy denně podle velikosti potkana, ale já dávám méně. Veterinářem mi bylo doporučeno, ať jimi šetřím, protože dropsy obsahují mnoho cukru a potkani po nich pěkně kynou. Cena se pohybuje okolo 30 Kč.

Vitakraft KräkerVitakraft Kräker
Velmi mě překvapilo, že v balení jsou dva válečky dobrot, takže se cena nezdá zase tak vysoká. Hned, co jsem zrníčka zabudovala do klece - každý válec má úchytku z drátku - holky se na ně nedočkavě vrhly. Krabička stojí asi 46 Kč a váleček vydrží několik týdnů.

Mlsoun medovýMlsoun
Na dropsy nemusí člověk zvyklé potkany nikdy dvakrát pobízet, ale v případě těchto medových radím chránit konce prstů... Potkani jsou po nich jako divý. Tuhle mi holky vytunelovaly zapomenutou krabičku s posledními kousky přímo na stole.
Podávejte jeden až tři dropsy denně podle stáří potkana. Balíček koupíte do 25 Kč.

Od 31.12.2011
znovu přístup na diskuzi!

15. 1. 2012
Aktualizovány seznamy veterinářů, dle vašich podnětů.

HippyArt

Verunčiny stránky

Potkani info

Levná trafika

©2003-2012 verunka